JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Od czego warto zacząć?

Idealny biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny i właściwie dopasowany do Twojego biustu. Rozmiar biustonosza składa się z dwóch części: liczby i litery. Liczba dotyczy obwodu naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera – wielkości miseczki.

Należy pamiętać o tym, że to nie ramiączka, lecz przede wszystkim obwód biustonosza odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu. Biustonosz zbyt luźny w obwodzie nie jest w stanie utrzymać ciężaru piersi. Właściwie dobrana miseczka natomiast, pozwoli Ci podkreślić walory biustu, dodając mu jędrności i określonego kształtu. Pamiętaj, źle dobrana miseczka to nie tylko przyczyna dyskomfortu, ale nawet deformacji.

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Jak określić swój rozmiar?

Pierwszym krokiem jest prawidłowe określenie rozmiaru pod biustem. Przygotuj miarę krawiecką i zmierz obwód klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem. Jeśli masz taką możliwość, poproś o pomoc bliską Ci osobę. Należy stanąć prosto, z rękoma opuszczonymi swobodnie wzdłuż ciała. Miarkę przyłóż poziomo, bezpośrednio pod piersiami, a następnie ściągnij ją, lekko dociskając do ciała. Pamiętaj, że pomiaru należy dokonać bez ubrania.

Drugi krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Pomiaru dokonujemy w biustonoszu (najlepiej miękkim lub usztywnianym, bez dodatkowych wkładek wewnątrz). Przy samym pomiarze warto nieznacznie pochylić się do przodu, co pozwoli uzyskać bardziej precyzyjny wynik. Miarkę przyłóż do piersi w ich najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Postaraj się, aby miara lekko przylegała do ciała, ale nie uciskała nadmiernie biustu.

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Odczyt rozmiaru z tabeli. Jak poprawnie to zrobić?

Wynik otrzymany z pomiaru pod biustem, pozwoli Ci określić pasujący na Ciebie obwód. W pierwszej kolumnie tabeli znajdź swój obwód. Przykładowo, jeśli z wymiarowania uzyskasz wartość pomiędzy 68-72cm, to Twoim rozmiarem będzie 70, gdy 73-77cm – to 75

Następnie, w wierszu odpowiadającym Twojemu obwodowi pod biustem odszukaj wymiary pasujące do obwodu biustu. Pozwoli Ci to określić rozmiar miseczki. Przykładowo, jeśli Twój obwód to 75, a w biuście masz 92 cm, to powinnaś wybrać miseczkę C. Połączenie obu wyników da pełen rozmiar biustonosza.

W powyższym przypadku, będzie to 75C.

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Biust biustowi nierówny!

Pamiętaj, że rozmiar który uzyskasz jest rozmiarem wstępnym. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby o takich samych wymiarach powinny nosić inny rozmiar biustonosza. Poza wymiarami, bardzo duże znaczenie mają kształt i jędrność biustu, ogólna budowa ciała, a także niejednokrotnie indywidualne preferencje.

Może się zdarzyć, że nie uda Ci się trafić w poprawny rozmiar za pierwszym razem. Idealny biustonosz najłatwiej znaleźć poprzez przymierzenie kilku różnych biustonoszy w zbliżonych rozmiarach i różnych konstrukcjach.

Powodzenia!

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?
Materiał:gorteks.com.pl

Rekomendowane Artykuły

Dodaj komentarz

[instagram-feed]
X